Meie firma | Eesti firmade registreerimine ja müük | Valmisfirmad |
Offshore firmad | Firmade registreerimine Sankt-Peterburis ja Pihkvas | Hinnakiri | Kontakt
rus | est | eng


Esilehele   Saada e-mail   Lisa lemmikutesse


Offshore firmad »
Hinnakiri »
Bahama saared »
Belize »
Briti Neitsisaared »
Gibraltar »
Hong Kong »
Nevis »
Panama »
Sheishellid »
Hong Kong

 

 

 

Üldandmed

Hong Kong asub Hiina kaguosas. Ametlikud keeled – inglise keel, hiina keel. Rahaühik – hong kongi dollar.

 

Maksud

Hong Kongis laieneb tulumaks ainult kommertstegevusele, mis toimub Hong Kongi territooriumil. Tulu, mis on saadud väljaspool Hong Kongi, tulumaksuga ei maksustata. Tulu, mis on saadud Hong Kongis, maksustatakse suuruses 16,5%.

 

Äriühingute liigid

Osaühing.

 

Firma põhikapital

Firma põhikapital deklareeritakse, puuduvad nõuded kohustuslikule kapitali sissemaksele ja kapitali minimaal- ja maksimaalmäärale. Aktsiakapital võib olla ükskõik millises valuutas. Minimaalne aktsiate kogus on 2 (kaks) nominaalaktsiat. Lubatud aktsiate tüübid: nimelised aktsiad nominaalväärtusega või ilma, esitajaaktsiad jne.

 

Lubatud tegevusalad

Lubatud on kõik tegevusalad, mis ei ole seadusega keelatud. Pangateenused, kindlustusteenused ja ümberkindlustamise teenused, aga ka aktiivide juhtimise (trust) teenuste pakkumine on litsentseeritud.

 

Riiklik aastamaks

Äriregistri lõiv on hetkel 300 dollarit, mis tuleb maksta ühe kuu jooksul peale firma registreerimist ja hiljem iga-aastaselt samal ajal, mil toimus esimene makse.

 

Firma asutamine

Minimaalne aktsionäride arv – 2 (kaks).

 

Firma direktorid

Minimaalne nõutav direktorite arv on 2 (kaks). Direktoriteks võivad olla nii füüsilised isikud kui ka juriidilised isikud. Direktoritel võib olla ükskõik milline kodakondsus ja nad ei pea olema residendist isikud.

 

Firma sekretär

Tuleb nimetada üks sekretär, kes võib olla nii füüsiline isik kui ka juriidiline isik ja samas peab olema ka Hong Kongi resident.

 

Aktsionäride/direktorite koosolek

Aktsionäride/direktorite nõupidamine võib toimuda ükskõik millises riigis.

 

Registreeritud kontor

Firma peab omama registreeritud kontori aadressi Hong Kongis.

 

Firma registreerimise aeg

2 (kaks) nädalat.

 

Nõudmised ärinimele

Firma ärinimi võib olla ükskõik millises keeles kasutades ladina tähestikku. Nimi ei tohi olla identne juba registreeritud nimega. Nimetused, mis nõuavad kooskõlastust või litsentsi: British, Chamber of Commerce, Co-operative, Imperial, Royal, Trust, Insurance.

 

 

Raamatupidamise aruannete, aastaaruannete esitamine ja audit

Hong Kongi firma peab pidama raamatupidamist, mis võib asetseda registreeritud kontori aadressil või mõnes teises kohas, kust oleks võimalik saada andmeid direktorite kohta. Igal firmal peab olema määratud audiitor, kes on Hong Kongi Raamatupidajate Ühingu liige ja omab selleks tööks tegevusluba. Seejuures ei esitata aruandlust registripidajale, vaid maksuametile.

 

Informatsioon firma kohta, mis on kättesaadav kolmandatele isikutele

Võimud ei varja informatsiooni, mis puudutab omanikke.

Esilehele   Saada e-mail   Lisa lemmikutesse